Hakan Elektrik ve Otomasyon, ticaret hayatına 1995 yılında Kocaeli’nin Körfez ilçesinde başladı. İlk olarak yüksek donanıma haiz konteyner gemileri ve tankerlerin üretiminde daha sonra maden fabrikaları ve endüstriyel tesislerin inşa edilmesinde görev aldı. Tanker, tuğ teknesi, yolcu gemileri, feribotlar üzerinde yapılan çalışmalarla birlikte tersanelerin alt altyapılarının hazırlanmasında önemli bir rol üstlendi.

 AR-GE çalışmalarıyla sektöre yenilik katmak isteyen Hakan Elektrik ve Otomasyon 2014 tarihinde “Tip Onay Sertifikası” alarak “Alarm İzleme ve Kontrol sistemi” “Güç Yönetim Sistemi” alanında uzmanlaştı. Dışa bağımlı olduğumuz bu sistemleri geliştirerek teknik ara eleman yetişmesine de katkı sağladı.

Şu anda Hakan Elektrik; yolcu gemileri, Süper yat projeleri ağırlıkta olmak üzere 70’e yakın mühendis, tekniker, teknisyen ve usta kadrosu ile faaliyete devam etmektedir.

Hakan GES, Güneş Enerji sistemleri Hakan Grup’un alt üretici ve Hizmet firması olup 2 Yıl önce sektöre giriş yaptı. Çıkış amacı Tarım ve Hayvancılığın yenilenebilir enerji ile tanışmasını ve benimsemesini sağlamak olan Hakan GES bu süre içerisinde Tarım Kredi Kooperatifleri ile anlaşma sağlayan ilk Güneş Enerji Firması oldu. Bu süre içerisinde elektriğin olmadığı birçok noktaya güneş enerji sistemlerinin kurulmasını sağlayıp ihtiyaca yönelik proje çalışmalarına devam etmektedir.

Paylaş